Tradiční odborové práci nasazujeme modernější pojetí, abychom následovali kroky nejen současnosti, ale i budoucnosti...

 

Odbory stojí vždy za lidmi. Dokažte, že i vy stojíte za odborama! Protože to co vy očekáváte od nás, my očekáváne od vás.. Investujte tak do své budoucnosti- buďte v odborech !!!

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Aktuálně...

... aneb co se poslední dobou udává v tom našem světovém podniku

Výroční uzávěrka HMMC 2023

11/06/2024 Již máme v rukou výroční zprávu našeho zaměstnavatele za loňský rok! Světová značka, region působení našeho podniku- zejména Evropa, a ve vztahu k našim mzdám ( při kolektivním vyjednávání ) pokaždé slýcháváme- Moravskoslezský kraj.. Tak si na podzim ( až opět začneme kolektivně vyjednávat ) na ten loňský čistý zisk naší Společnosti, ve výši necelých 13,9 miliard CZK, vzpomeňte….. A mimochodem, jde o meziroční nárůst o 26,6%..   

Pravidelné jednání

05/06/2024 Po delší odmlce jsme si opět „chvilku poseděli“ se zástupci zaměstnavatele, kdy jsme kromě projednání dalších směrnic, zvládli probrat i nějaké ty další ( vámi zaslané ) body.. Zápis mají všichni naši členové na svých mailech a rovněž v zaheslované sekci ZDE.

Dětský den v ZOO 09.06.

21/05/2024 Úsměv na tváři našich ratolestí nikdy neomrzí! Takže v neděli 9. června nás v čase 09-11:00h naleznete na tradičním místě před vstupem do ostravské ZOO. Budeme mít opět nachystány nějaké ty „volňásky“, a pro prcky drobnou pozornost. Fasung lístků na člena je omezen ( max 2 dospělé + 3 dětské ) s tím, že za ten dospělácký se na místě hradí symbolická spoluúčast ve výši á 30,- . Vše samozřejmě organizujeme výhradně pro naše členy! 🙂 

Protest ČMKOS 21.05.2024

16/05/2024 Pokud čirou náhodou máte v předmětný termín čas a možnost, a zároveň nesouhlasíte s „pokrokovými“ nápady vlády ČR, bylo by určitě fajn se zúčastnit! Protože ti, kteří seděli mlčky v koutě, ještě nikdy nic nezměnili…..

Palivo na měsíc zdarma

06/05/2024 Dlouho jsme nelosovali výherce poukázek na šťávu do našich plechových miláčků, takže jsme to právě napravili! Šťastlivci, a to za měsíce březen, duben či květen, se naleznou na výherní listině ZDE. 🙂 

Petice POKRAČUJE!

24/04/2024

🟥 Prodlužujeme petici proti propouštění zaměstnanců*kyň bez udání důvodu, a to do 15. května. Podepište ji v elektronické podobě nebo na papírovém archu. ✍️

🟥 Všechny informace najdete na 👉 https://petice.cmkos.cz 👈
❗️Situace je vážná. ODS chce stůj co stůj prosadit tuto právní úpravu, která neuvěřitelným způsobem ohrožuje postavení pracujících a zvyšuje jejich nejistotu. Spojme síly a ukažme, že umíme bojovat za důstojné pracovní a životní podmínky!

Zájezd do Energylandie 19.05.

22/04/2024 Registrace opět dvoukolově a to výhradně přes link ZDE. Odjíždí se v neděli 19.05.2024 z těchto destinací:

  • Ostrava ÚAN 07:45h
  • Frýdek- Místek aut.st. 08:15h
  • Český Těšín aut.st. 08:40h
  • Energylandia 10:00h

Předpokládaný návrat ve stejný den je pak následující:

  • Energylandia 18:00h
  • Český Těšín aut.st. 19:20h
  • Frýdek- Místek aut.st. 19:45h
  • Ostrava ÚAN 20:10h

Pohodové svátky jara

29/03/2024 Chalanům bohatou pomlázku, děvuchám zase cosika ledové vody vinšujeme! 🙂 Hlavně ve zdraví a pohodě partyjo..

Pravidelné jednání

25/03/2024 Ptejte se nás na co chcete, a my vám na co chceme odpovíme.. Aneb i tak dnes občas probíhalo pravidelné měsíční „sezení“ se zaměstnavatelem.. Zápis již mají všichni naši členové na svých emailech, a taky jej naleznete v zaheslované sekci ZDE.

Zájezd do vinného sklípku I.

18/03/2024 Letos poprvé zde máme dva zájezdy do vinného sklípku! A ten první- jednodenní autobusový, nás čeká již zanedlouho.. 🙂 Takže registrace našich členů VÝHRADNĚ PŘES LINK ZDE.. Kdo má tedy zájem se 13.04.2024 podívat do Němčiček u Břeclavi, nastoupí na jednom z odjezdových míst: Ostrava ÚAN 07:45h, Ostrava Dřevoprodej 07:55h, Frýdek- Místek aut.st. 08:15h.. Předpokládaný návrat zpátky domů je pak v plánu okolo 21:30h.

08/04/2024 Zájezd pro nízký zájem zrušen!!!

Petice proti propouštění bez udání důvodu

04/03/2024 Tohle se týká snad už každého zaměstnance..! Takový bizár pseudoodborníků z NERVu nesmí zůstat bez jakékoliv odezvy, proto podpořte tuto petici- zabere to jen maličkou chviličku! Více ZDE.. Petici lze podepsat elektronicky skrze bankovní identitu, případně ji lze i vytisknout a nám nejpozději do 13.03.2024 dodat do odborové kanceláře na Pentagonu.

Pravidelné jednání

26/02/2024 Druhé v tomto roce… Zápis na tradičním místě ZDE nebo v emailových schránkách všech našich členů. Zároveň také upozorňujeme, že po X letech jsme změnili heslo do zaheslované sekce „soubory ke stažení“, takže ono aktualizované mají všichni členové rovněž v emailu. 🙂

Protestní meeting LIBERTY

15/02/2024 Ve čtvrtek 22. února od 12 hodin pořádá OS KOVO protestní mítink před podnikem LIBERTY Ostrava. Jsou na něj zváni nejen tamní zaměstnanci, ale i další členové a členky našeho odborového svazu i odboráři a odborářky z jiných svazů, kteří chtějí projevit solidaritu, ale také občanská veřejnost, jíž není lhostejný osud zaměstnanců LIBERTY Ostrava a dalších navazujících firem a českého ocelářství vůbec. STREAM ZDE

Palivo na měsíc zdarma

14/02/2024 Valentýn dneska neslavíme, ale za to tady máme první letošní výherce našich oblíbených poukázek ( v hodnotě 2.500Kč ) do sítě čerpacích stanic Orlen! 🙂 A to konkrétně za měsíce leden a únor.. Tak zkuste hodit očko na výherní listinu, jestli tam náhodou nesvítí zrovna to vaše jméno.! 🙂 

I. letošní odborová akce

05/02/2024 Aneb tradiční „výplaz“ na Prašivou! A to v sobotu 17.02.2024, kdy pro naše členy bude přesně v čase 11:00-14:00 hod na tamní chatě otevřen účet, a to pro nákup tradičního horského občerstvení.. 🙂 Stačí se u obsluhy prokázat naší členskou kartou ( plastovou / elektronickou v mobilu ). Lijáky, vichřice či sněhové vánice- nic nás neodradí, abychom tam nebyli! Tak neseďte doma a vyrazte taky na nenáročnou procházku..

Pravidelné jednání

22/01/2024 První letošní pravidelko je za námi..! Mimo jiné jsme se dozvěděli, proč se nikde neuveřejňuje průměrná mzda MT zaměstnanců v předchozích letech, nebo že u nás v HMMC se číslo 5 nebo i 9 matematicky zaokrouhluje na 0 prý.. 🙂 Zápis na tradičním místě ZDE nebo v emailových schránkách všech našich členů.

Nevýrobní den

11/01/2024 Jako již tradičně, z kraje roku je nižší odbyt, takže na pátek 09.02.2024 je plánován nevýrobní den, a to pro všechny 3 směny, avšak opět s vyjímkou převodovkárny. Vedoucí určí, kteří zaměstnanci půjdou i přesto do práce, a kteří zůstanou doma s náhradou mzdy, tentokráte však ve výši 70% průměrného výdělku ( nejde o výpadek na straně dodavatele ).

Roční zúčtování daní

11/01/2024 Vzhledem k množícím se dotazům avizujeme, že letos bude distribuce potvrzení o zaplacených členských příspěvcích za rok 2023 probíhat následovně: NEJDŘÍVE OD STŘEDY 17.01.2024 bude možnost si jej vytištěné nafasovat v odborové kanceláři na Pentagonu ( klidně pro něj můžete poslat i kolegu apod. ), případně si o něj zažádat elektronickou formou skrze kontaktní formulář či email odboryhmmc@email.cz .. Mrzí nás, že celý proces nyní nemůže proběhnout tak, jak jste byli léta zvyklí ( kdy jsme potvrzení hromadně za všechny odevzdávali na mzdovku ), nicméně vedení Společnosti se rozhodlo, že roční zúčtovaní daní si od letošního roku bude dělat elektronicky každý sám za sebe, a nám tedy nezbývá jiná možnost, jak to tentokráte provést… Díky za pochopení a snad se s tím všichni nakonec popereme úspěšně. 

Nárůst mezd

02/01/2024 Již podruhé během devíti měsíců se navyšují mzdy! Děje se tak hlavně na základě podpory našich zaměstnanců- odborářů, bez kterých by nemohla být uzavřena aktuálně platná Kolektivní smlouva.. A pro ty ostatní pak jen krátký vzkaz: „ten kdo do odborů nikdy nevstoupí a jen se veze, sám sebe i všechny své kolegy, připravuje nejen o daleko vyšší výplatu..“

"S námi v tom nejste sami- s vámi v tom nejsme sami!"

Ten kdo do odborů nikdy nevstoupí a jen se veze, sám sebe i všechny své kolegy, připravuje nejen o daleko vyšší výplatu..
Fupšo Patrik
předseda #ODBORYHYUNDAI