O nás

Představení ZO

Naše Základní Organizace vznikla v létě roku 2008–tedy ještě o pár měsíců dříve, než byla spuštěna masová výroba automobilů. Jsme tudíž mladou odborovou organizací, která toho však zažila již relativně dosti… Zaměstnance zastupuje Výbor ZO, který má 9 funkcionářů, a mimo předsedy je delegáty volen na konferenci, a to pro následující 4 roky. Obdobně volený je i kontrolní orgán- tzv. DaRK, který v plné síle čítá 3 osoby. Výbor pak jako statutár zastupuje předseda, jenž je také volen na 4 roky, avšak ten již přímo členy. 

Proč být v odborech? Protože je to normální!

Otec mi jednou řekl– co si neuděláš sám, to nemáš. Vy máte tu výhodu, že zde již působí pár odvážných lidí, kteří se snaží zlepšit nejen pracovní podmínky a mzdy v podniku, za vás!!! Tak proč je nepodpořit a neposkytnout jim v jejich počínání větší mandát, vyjednávací sílu? Je to přímá úměra: více lidí v odborech = větší respekt u vedení Společnosti = lepší výsledky.. V dnešní době je opravdu normální, že pokud něco chci, tak pro to musím taky i něco udělat! Je fajn mít v záloze někoho, kdo vám v případě potřeby poradí, zastane se, podá pomocnou ruku apod…

Pro koho jsou odbory určeny?

To je jednoduché– přeci pro všechny, kteří v našem podniku nechávají kousek svého zdraví a hlavně roky pracovního života. I agenturní a MT zaměstnanci se mohou přidat, a nás tak podpořit! Právě pro ně je totiž určeno tzv. tajné členství, kdy si členský příspěvek nenechávají strhávat z výplaty, ale zasílají jej přímo ze svého bankovního účtu..

Je potřeba si uvědomit!

Zaměstnanci v podnicích s kolektivní smlouvou mají měsíčně v průměru o 6.794 Kč ( 19,1% ) více, než v podnicích bez KS.. My v tomto samozřejmě nejsme žádnou výjimkou! Schválně se poptejte pracovníků z jiných asijských firem ( ve kterých odbory nepůsobí ), jak se jim tam reálně daří.. Žádná hitparáda, což? Být v odborech tudíž má skutečně svůj smysl = podpoř nás, a podpoř tak i sebe !!! 

Aktuální stav členské základny

1
ofiko členů
100
tajných členů
1
celkem členů
1
důvěrníků

"Po vašem boku již od roku 2008!"

Stát se členem odborové organizace znamená spojit své síly s ostatními, aby tvůj hlas zazněl hlasitěji, tvá práva byla chráněna pevněji, a tvoje budoucnost byla zajištěnější..
Uherek Jan
MÍSTOPŘEDSEDA #ODBORYHYUNDAI