Tradiční odborové práci nasazujeme modernější pojetí, abychom následovali kroky nejen současnosti, ale i budoucnosti...

 

Odbory stojí vždy za lidmi. Dokažte, že i vy stojíte za odborama! Protože to co vy očekáváte od nás, my očekáváne od vás.. Investujte tak do své budoucnosti- buďte v odborech !!!

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Aktuálně...

... aneb co se poslední dobou udává v tom našem světovém podniku

Pravidelné jednání

16/07/2024 Pivka jsme závěrem minulého týdne rozdávali převážně v mokrém triku, dnešní pravidelko jsme však absolvovali již v triku suchém. 🙂 Zápis z něj mají všichni naši členové na svých emailech, a komu náhodou nedorazil, tak jej tradičně nalezne i ZDE.

Zrušení dovolené o celozávodce

09/07/2024 Termín letošní celozávodní dovolené byl určen schválením pracovního kalendáře loni v prosinci. Pokud vám však bude tato dovolená z provozních důvodů zrušena, byť jen na jeden den (například 9. srpna), máte nárok na úhradu již vzniklých nákladů (storno zájezdu, letenky, parkovného na letišti, cestovního pojištění apod.). Tyto náklady však musíte umět věrohodně prokázat. Dále vám musí být jindy během kalendářního roku umožněno čerpat 14 dní dovolené vcelku, pokud se tohoto svého práva nechcete sami dobrovolně vzdát.

Distribuce pivek na vrátnici

08/07/2024 Tradiční akce na tradičním místě a s tradičním proviantem.. 🙂 Takže již tento týden, po každé páteční směně, se všichni naši členové mohou těšit na jedno orosené! Naleznete nás za vrátnicí po levé straně, a pro rychlejší odbavení si připravte své odborové kartičky.. 

David porazil Goliáše!

02/07/2024 Již je to drahno let, co vrcholový management v sesterské automobilce KIA v Žilině, nechal před kolektivním vyjednáváním doslova „vyrazit“ tamního tehdějšího předsedu odborů spolu s dalšími dvěmi kolegy.. 🙁 Zatím, co u nás se někteří zaměstnanci z různých důvodů „bojí“ vůbec podepsat přihlášku do odborů, tak „bratia vedle mali riadne gule!“ A dobře, že je mají- pomyslný kloubouček důle před jejich přesvědčením a hlavně odvahou!!! Pro více informací si přečtěte tamní měsíčník ZDE. Bude odvaha devízou i našich zaměstnanců při podzimním kolektivním vyjednávání? Čas a realita ukáže….. 

Palivo na měsíc zdarma

02/07/2024 Čas letních dovolených se nezadržitelně blíží, a tak trošku šťávy do těch našich plechových miláčků dozajista potěší! Jen doufáme, že čtyři výherci z našich řad ( dva za měsíc červen a dva za měsíc červenec ) zrovna doma neparkují elektormobil.. 😀  Výherce naleznete na tradiční listině ZDE

Po šesti letech stávka v Hyundai Motor´s v Koreji ?!

27/06/2024 Z důvodu doposavad neúspěšného kolektivního vyjednávání, proběhlo začátkem týdne v závodech Hyundai Motor´s v Koreji, hlasování o stávce! Z celkového počtu hlasujících, se jich 96% vyslovilo PRO tento způsob řešení kolektivního sporu! Poslední neakceptovatelná nabídka Společnosti pak byla tato: nárůst základních mezd o 1.700 CZK, navýšení hodnocení pracovního výkonu o 350%, jednorázový bonus ve výši 244.000 CZK, tzv. pamětní prémie ve výši 100% mzdy, a 20 akcií firmy ( na tamním trhu v aktuální hodnotě cca 100.000 CZK ).

Výroční uzávěrka HMMC 2023

11/06/2024 Již máme v rukou výroční zprávu našeho zaměstnavatele za loňský rok! Světová značka, region působení našeho podniku- zejména Evropa, a ve vztahu k našim mzdám ( při kolektivním vyjednávání ) pokaždé slýcháváme- Moravskoslezský kraj.. Tak si na podzim ( až opět začneme kolektivně vyjednávat ) na ten loňský čistý zisk naší Společnosti, ve výši necelých 13,9 miliard CZK, vzpomeňte….. A mimochodem, jde o meziroční nárůst o 26,6%..   

Pravidelné jednání

05/06/2024 Po delší odmlce jsme si opět „chvilku poseděli“ se zástupci zaměstnavatele, kdy jsme kromě projednání dalších směrnic, zvládli probrat i nějaké ty další ( vámi zaslané ) body.. Zápis mají všichni naši členové na svých mailech a rovněž v zaheslované sekci ZDE.

Dětský den v ZOO 09.06.

21/05/2024 Úsměv na tváři našich ratolestí nikdy neomrzí! Takže v neděli 9. června nás v čase 09-11:00h naleznete na tradičním místě před vstupem do ostravské ZOO. Budeme mít opět nachystány nějaké ty „volňásky“, a pro prcky drobnou pozornost. Fasung lístků na člena je omezen ( max 2 dospělé + 3 dětské ) s tím, že za ten dospělácký se na místě hradí symbolická spoluúčast ve výši á 30,- . Vše samozřejmě organizujeme výhradně pro naše členy! 🙂 

Protest ČMKOS 21.05.2024

16/05/2024 Pokud čirou náhodou máte v předmětný termín čas a možnost, a zároveň nesouhlasíte s „pokrokovými“ nápady vlády ČR, bylo by určitě fajn se zúčastnit! Protože ti, kteří seděli mlčky v koutě, ještě nikdy nic nezměnili…..

Palivo na měsíc zdarma

06/05/2024 Dlouho jsme nelosovali výherce poukázek na šťávu do našich plechových miláčků, takže jsme to právě napravili! Šťastlivci, a to za měsíce březen, duben či květen, se naleznou na výherní listině ZDE. 🙂 

Petice POKRAČUJE!

24/04/2024

🟥 Prodlužujeme petici proti propouštění zaměstnanců*kyň bez udání důvodu, a to do 15. května. Podepište ji v elektronické podobě nebo na papírovém archu. ✍️

🟥 Všechny informace najdete na 👉 https://petice.cmkos.cz 👈
❗️Situace je vážná. ODS chce stůj co stůj prosadit tuto právní úpravu, která neuvěřitelným způsobem ohrožuje postavení pracujících a zvyšuje jejich nejistotu. Spojme síly a ukažme, že umíme bojovat za důstojné pracovní a životní podmínky!

Zájezd do Energylandie 19.05.

22/04/2024 Registrace opět dvoukolově a to výhradně přes link ZDE. Odjíždí se v neděli 19.05.2024 z těchto destinací:

  • Ostrava ÚAN 07:45h
  • Frýdek- Místek aut.st. 08:15h
  • Český Těšín aut.st. 08:40h
  • Energylandia 10:00h

Předpokládaný návrat ve stejný den je pak následující:

  • Energylandia 18:00h
  • Český Těšín aut.st. 19:20h
  • Frýdek- Místek aut.st. 19:45h
  • Ostrava ÚAN 20:10h

Pohodové svátky jara

29/03/2024 Chalanům bohatou pomlázku, děvuchám zase cosika ledové vody vinšujeme! 🙂 Hlavně ve zdraví a pohodě partyjo..

Pravidelné jednání

25/03/2024 Ptejte se nás na co chcete, a my vám na co chceme odpovíme.. Aneb i tak dnes občas probíhalo pravidelné měsíční „sezení“ se zaměstnavatelem.. Zápis již mají všichni naši členové na svých emailech, a taky jej naleznete v zaheslované sekci ZDE.

Zájezd do vinného sklípku I.

18/03/2024 Letos poprvé zde máme dva zájezdy do vinného sklípku! A ten první- jednodenní autobusový, nás čeká již zanedlouho.. 🙂 Takže registrace našich členů VÝHRADNĚ PŘES LINK ZDE.. Kdo má tedy zájem se 13.04.2024 podívat do Němčiček u Břeclavi, nastoupí na jednom z odjezdových míst: Ostrava ÚAN 07:45h, Ostrava Dřevoprodej 07:55h, Frýdek- Místek aut.st. 08:15h.. Předpokládaný návrat zpátky domů je pak v plánu okolo 21:30h.

08/04/2024 Zájezd pro nízký zájem zrušen!!!

Petice proti propouštění bez udání důvodu

04/03/2024 Tohle se týká snad už každého zaměstnance..! Takový bizár pseudoodborníků z NERVu nesmí zůstat bez jakékoliv odezvy, proto podpořte tuto petici- zabere to jen maličkou chviličku! Více ZDE.. Petici lze podepsat elektronicky skrze bankovní identitu, případně ji lze i vytisknout a nám nejpozději do 13.03.2024 dodat do odborové kanceláře na Pentagonu.

Pravidelné jednání

26/02/2024 Druhé v tomto roce… Zápis na tradičním místě ZDE nebo v emailových schránkách všech našich členů. Zároveň také upozorňujeme, že po X letech jsme změnili heslo do zaheslované sekce „soubory ke stažení“, takže ono aktualizované mají všichni členové rovněž v emailu. 🙂

Protestní meeting LIBERTY

15/02/2024 Ve čtvrtek 22. února od 12 hodin pořádá OS KOVO protestní mítink před podnikem LIBERTY Ostrava. Jsou na něj zváni nejen tamní zaměstnanci, ale i další členové a členky našeho odborového svazu i odboráři a odborářky z jiných svazů, kteří chtějí projevit solidaritu, ale také občanská veřejnost, jíž není lhostejný osud zaměstnanců LIBERTY Ostrava a dalších navazujících firem a českého ocelářství vůbec. STREAM ZDE

Palivo na měsíc zdarma

14/02/2024 Valentýn dneska neslavíme, ale za to tady máme první letošní výherce našich oblíbených poukázek ( v hodnotě 2.500Kč ) do sítě čerpacích stanic Orlen! 🙂 A to konkrétně za měsíce leden a únor.. Tak zkuste hodit očko na výherní listinu, jestli tam náhodou nesvítí zrovna to vaše jméno.! 🙂 

I. letošní odborová akce

05/02/2024 Aneb tradiční „výplaz“ na Prašivou! A to v sobotu 17.02.2024, kdy pro naše členy bude přesně v čase 11:00-14:00 hod na tamní chatě otevřen účet, a to pro nákup tradičního horského občerstvení.. 🙂 Stačí se u obsluhy prokázat naší členskou kartou ( plastovou / elektronickou v mobilu ). Lijáky, vichřice či sněhové vánice- nic nás neodradí, abychom tam nebyli! Tak neseďte doma a vyrazte taky na nenáročnou procházku..

Pravidelné jednání

22/01/2024 První letošní pravidelko je za námi..! Mimo jiné jsme se dozvěděli, proč se nikde neuveřejňuje průměrná mzda MT zaměstnanců v předchozích letech, nebo že u nás v HMMC se číslo 5 nebo i 9 matematicky zaokrouhluje na 0 prý.. 🙂 Zápis na tradičním místě ZDE nebo v emailových schránkách všech našich členů.

Nevýrobní den

11/01/2024 Jako již tradičně, z kraje roku je nižší odbyt, takže na pátek 09.02.2024 je plánován nevýrobní den, a to pro všechny 3 směny, avšak opět s vyjímkou převodovkárny. Vedoucí určí, kteří zaměstnanci půjdou i přesto do práce, a kteří zůstanou doma s náhradou mzdy, tentokráte však ve výši 70% průměrného výdělku ( nejde o výpadek na straně dodavatele ).

Roční zúčtování daní

11/01/2024 Vzhledem k množícím se dotazům avizujeme, že letos bude distribuce potvrzení o zaplacených členských příspěvcích za rok 2023 probíhat následovně: NEJDŘÍVE OD STŘEDY 17.01.2024 bude možnost si jej vytištěné nafasovat v odborové kanceláři na Pentagonu ( klidně pro něj můžete poslat i kolegu apod. ), případně si o něj zažádat elektronickou formou skrze kontaktní formulář či email odboryhmmc@email.cz .. Mrzí nás, že celý proces nyní nemůže proběhnout tak, jak jste byli léta zvyklí ( kdy jsme potvrzení hromadně za všechny odevzdávali na mzdovku ), nicméně vedení Společnosti se rozhodlo, že roční zúčtovaní daní si od letošního roku bude dělat elektronicky každý sám za sebe, a nám tedy nezbývá jiná možnost, jak to tentokráte provést… Díky za pochopení a snad se s tím všichni nakonec popereme úspěšně. 

Nárůst mezd

02/01/2024 Již podruhé během devíti měsíců se navyšují mzdy! Děje se tak hlavně na základě podpory našich zaměstnanců- odborářů, bez kterých by nemohla být uzavřena aktuálně platná Kolektivní smlouva.. A pro ty ostatní pak jen krátký vzkaz: „ten kdo do odborů nikdy nevstoupí a jen se veze, sám sebe i všechny své kolegy, připravuje nejen o daleko vyšší výplatu..“

"S námi v tom nejste sami- s vámi v tom nejsme sami!"

Ten kdo do odborů nikdy nevstoupí a jen se veze, sám sebe i všechny své kolegy, připravuje nejen o daleko vyšší výplatu..
Fupšo Patrik
předseda #ODBORYHYUNDAI